ΠΡΑΞΗ 6η

ΘΕΜΑ: Αξιολόγηση προσφορών ταξιδιωτικών γραφείων για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Καλαμάτα από 5/4/2024 μέχρι 7/4/2024.

Στη Νέα Ιωνία, σήμερα, Τετάρτη 6/3/2024 και ώρα 12.30, στο γραφείο του Διευθυντή του 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας, ο Δ/ντής Γρηγοράκης Γεώργιος συγκάλεσε την επιτροπή αξιολόγησης προσφορών, η οποία, αφού έλαβε υπόψη τις διατάξεις του νόμου : Υ.Α. 20883/Γδ4/12-2-2020 του ΥΠΑΙΘ(ΦΕΚ 456/τ.Β΄/13-2-2020) και μετά την ενδελεχή εξέταση των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων:

1)Smile Acadimos για το ξενοδοχείο Messinian Bay,220 ΕΥΡΩ  κατ΄άτομο με Φ.Π.Α,

2)M.S.KOLLIAS TRAVEL για το ξενοδοχείο BELVEDERE HOTEL ,230 ΕΥΡΩ  κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α,

3)VLASSOPOULOS TRAVEL SERVICES, για το ξενοδοχείο Messinian Bay,228 ΕΥΡΩ  κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α,

4)Ourtravel για το ξενοδοχείο Messinian Bay,165 ΕΥΡΩ  κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α και 2 συμμετοχές με 50% έκπτωση για οικονομικά αδύνατους μαθητές,

5)IAMOS TRAVEL για το ξενοδοχείο Akti Taygetos-conference Resort, 190 EYΡΩ κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α,

6)TRAVEL PROJECT για το ξενοδοχείο BELVEDERE HOTEL ,150 ΕΥΡΩ  κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α. και 2 συμμετοχές με 100 ΕΥΡΩ έκπτωση για οικονομικά αδύνατους μαθητές,

7)IQ HOLIDAYS για το ξενοδοχείο ΑΚΤΙ ΤΑΥGΕΤΟΣ RESORT, 175 ΕΥΡΩ κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α. και 4 συμμετοχές με  50 ΕΥΡΩ έκπτωση για οικονομικά αδύνατους μαθητές,

η επιτροπή ομόφωνα επέλεξε το ταξιδιωτικό πρακτορείο TRAVEL PROJECT για το ξενοδοχείο BELVEDERE HOTEL ,150 ΕΥΡΩ  κατ΄ άτομο με Φ.Π.Α. και 2 συμμετοχές με 100 ΕΥΡΩ έκπτωση, ως η πλέον συμφέρουσα προσφορά για τους μαθητές.

Γι΄ αυτό συντάχθηκε η πράξη και υπογράφεται.

Ο πρόεδρος                                       Τα μέλη της επιτροπής

Γρηγοράκης Γ.                                      Ξανθού Α.

Στεφανάκης Μ.

Τζανετάτου Ο.

Χατζηκωνσταντίνου Σ.

Σιμσιρή Π.

Παναγιωτοπούλου Π.

ΠΡΑΞΗ 7η

ΘΕΜΑ: «Ακύρωση της επιλογής του πρακτορείου της πράξης 6/6-3-2024 και επιλογή νέου πρακτορείου για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Καλαμάτα από 5/4/2024 μέχρι 7/4/2024».

Στη Νέα Ιωνία , σήμερα, Πέμπτη 7/3/2024, στο γραφείο του Διευθυντή του 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας, ο Διευθυντής Γρηγοράκης Γεώργιος συγκάλεσε την επιτροπή αξιολόγησης προσφορών, όπως έχει οριστεί με την 5η πράξη, 5/3/2024, επειδή το πρακτορείο που είχε επιλεγεί με την πράξη 6/6-3-2024, Travel Project έστειλε mail στις 8:36 της 6ης Μαρτίου 2024 όπου αναφέρει: «… είμαστε στη δυσάρεστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι το ξενοδοχείο Belvedere πήρε άλλο γκρουπ σήμερα το πρωί και πλέον δεν είναι διαθέσιμα τα δωμάτια, ώστε να μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε…..».

Η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη την Υ.Α. 20883/ΓΔ4/12-2-2020 του ΥΠΑΙΘΑ (ΦΕΚ 456/Τ.Β΄/13-2-2020, επανεξέτασε τις προσφορές των υπόλοιπων ταξιδιωτικών γραφείων που αναφέρονται αναλυτικά στην πράξη 6/6-3-2024, ακύρωσε την προσφορά του πρακτορείου Travel Project και ομόφωνα αποφάσισε και επιλέγει την προσφορά του πρακτορείου Ourtravel για το ξενοδοχείο Messinian Bay, 165 ευρώ κατ’ άτομο και 2 συμμετοχές με έκπτωση 50% για οικονομικά αδύνατους μαθητές με Φ.Π.Α, ως η πλέον συμφέρουσα προσφορά για τους μαθητές.

Γι’ αυτό συντάχθηκε η πράξη και υπογράφεται:

Ο πρόεδρος                                                                                 Τα μέλη

Γρηγοράκης Γεώργιος                                                                  Ξανθού Α.

Στεφανάκης Μ.

Τζανετάτου Ό.